PODJELA BODOVA NA ZLATICI: FK KOM (PODGORICA) – FK IGALO 1929 1:1 (0:1)

Fudbaleri Igala 1929 remizirali su u susretu 9. kola 2.CFL protiv ekipe Koma iz Podgorice rezultatom 1:1.

Na gostovanju na “Zlatici”, Igaljani su u potpunosti bili bolji protivnik, vodili tokom većeg dijela susreta, ali je domaćin, ekipa Koma iz Podgorice iz nepažnje naše zadnje linije došao do pogodka što je na kraj rezultiralo podijelom plijena.

Već u 9. minutu Igaljani su zasluženo stigli do vođstva, a svoj treći pogodak u dresu Igala 1929 postiže vezista Jovan Popović iz jedanaesterca koji je prethodno izborio iskusni napadač, Jasmin Muhović.

U 43. minutu nova šansa za Igaljane, a svoj šut sa 25 metara od gola domaćih oprobao je napadač Jasmin Muhović, a njegov udarac završio je tik pored desne stative Milovićevog gola.

U drugom poluvremenu Igaljani su nastavili sa inicijativom i pokušavali da dođu do drugog pogodka, ali falilo je sportske sreće u završnici.

U 64. minutu Igaljani su napravili idealnu akciju kada je desni bek, Nihad Balić centrirao, a napadač Faver Ramirez glavom šutirao pored gola.

U 79. minutu domaćin stiže do poravnanja, a nepažnju gostujuće odbrane koristi napadač Andrija Radonjić čiji je udarac završio iza leđa čuvara mreže Igala 1929, Radoša Dubljevića.

Iako je ekipa Igala 1929 od 83. minuta ostala sa igračem manje kada je nakon drugog žutog kartona isključen desni bek, Nihad Balić, Igaljani su ponovo diktirali tempo, a veliku šansu za novo vođstvo u 87. minutu imao je Agustin Cordoba kada je njegov šut sa 20-ak metara u poslednjem trenutku blokirao štoper, Đorđe Pešukić.

U narednom 10. kolu, koje je na programu u srijedu, izabranici Marka Šćepanovića gostovaće na “DG Areni”, a protivnik je ekipa Podgorice.