BLISTAVO IZDANJE IGALJANA NA “TREŠNJICI”: FK ZETA (GOLUBOVCI) – FK IGALO 1929 1:4 (1:3)

Fudbaleri Igala 1929 u 12.kolu 2.CFL slavili su na gostovanju protiv doskorašnjeg prvoligaša, ekipe Zete iz Golubovaca ubjedljivim rezultatom – 1:4.

Na jednom od najtežih gostovanja, hercegnovski drugoligaš je napokon pokazao svoje pravo lice. Odigrali su izabranici Petra Gušića za čistu desetku.

Čvrsto i odgovorno u defanzivi, maštovito u veznom redu i lepršavo i efikasno u napadu pokazavši “čas fudbala” u Golubovcima.

Igaljani su od samog starta utakmice jasno pokazali da nisu došli na “Trešnjicu” sa namjerom da se brane i igraju na bod, već da je krajnji cilj isključivo pobjeda za prekid loše i početak pozitivne serije.

U 24.minutu Igaljani dolaze do vođstva. Prekid je izveo jedan od najboljih igrača na današnjem susretu, Miloš Perović, a autogol postiže Cohen Skyler Von Keith.

Nova šansa desila se par minuta kasnije, a šansu da postigne pogodak imao je brzonogi Miloš Perović, ali saveznik je bila prečka.

U 30.minutu Igaljani dolaze do novog pogodka, a prvi ovosezonski pogodak postiže napadač Boban Đorđević.

U 40.minutu Igaljani dolaze i do trećeg pogodka. Perović je osujetio štopera domaćih, Anela Muratovića koji je grubo pogriješio i umjesto da loptu doda golmanu Aleksandru Karadžiću, lopta završava u mreži.

Ipak, Zećani u 44.minutu nakon greške na sredini terena dolaze do pogodka, a strijelac je bio Luka Mihaljević.

U 65.minutu Igaljani dolaze i do četvrtog pogodka, a svoj treći pogodak u ovoj sezoni postiže Miloš Perović na sjajnoj asistenciji Milovana Ilića.

Napominjemo, da je danas tim sa klupe sa uspjehom vodio Petar Gušić, doskorašnji pomoćnik u stručnom štabu Ivana Brnovića koji je nakon završetka 11.kola 2.CFL podnio ostavku uslijed čega je došlo do sporazumnog raskida saradnje.

Klub mu se zahvaljuje na dosadašnjoj saradnji i želi mu sve najbolje kako na ličnom tako i na poslovnom planu.

Izabranike Petra Gušića u narednom 13.kolu očekuje novi izazov, a ovog puta gost na “Solilima” biće ekipa Podgorice.