GRBIĆ “MATIRAO” KOTORANE: FK IGALO 1929 – FK BOKELJ (KOTOR) 2:1 (1:0)

Fudbaleri Igala 1929 savladali su u susretu 27. kola 2.CFL ekipu Bokelja iz Kotora rezultatom 2:1.

Pred punim tribinama, Igaljani su u potpunosti zasluženo slavili protiv kvalitetne ekipe Bokelja iz Kotora.

Samo što se krenulo sa centra, veliku šansu za Igaljane propustio je napadač Aleksa Maraš, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

U 6.minutu nova šansa za Igaljane, a ovog puta šut napadača Alekse Maraša završava tik pored lijeve stative Spasojevićevog gola.

U 17.minutu nova šansa za domaći sastav, a ovog puta u šansi je bio argentinski virtuoz Agustin Cordoba, ali njegov šut krajnjim naporom brani gostujući čuvar mreže, Stefan Spasojević.

Ipak, kao plod dobre igre nagrada je stigla u nadoknadi prvog poluvremena, a strijelac vodećeg gola bio je napadač Aleksa Maraš koji je efektnim udarcem u suprotni ugao savladao gostujućeg golmana Stefana Spasojevića.

U drugom poluvremenu ekipa Bokelja je krenula ofanzivno i već u 46.minutu poravnala rezultat, a strijelac je bio Baba Musah Alhassan.

U 57.minutu velika šansa za ekipu Igala, ali šut Alekse Maraša brani gostujući golman Stefan Spasojević.

U 71.minutu Igaljani su propustili novu priliku za postizanje pogodka.

Iskosa sa lijeve strane šutirao je Agustin Cordoba, ali samo spoljni dio mreže.

Borbenost, volja, želja i pobjednički duh krunisan je u 86.minutu.

Prekid sa oko 20-ak metara izveo je Alan Acevedo, a najviši u skoku bio je kapiten Miloš Grbić koji je manirom rasnog golgetera “matirao” istrčalog golmana Bokelja, Stefana Spasojevića.

Takođe, na današnjem susretu svoj debitantski nastup imao je 16-ogodišnji Vuk Vujović, član i kapiten kadetske selekcije Igala 1929.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda izabranika Petra Gušića koji su u narednom 28. kolu slobodni, a u 29. kolu gost na “Solilima” biće ekipa Grblja iz Radanovića.

Pozivamo sve vjerne navijače da u narednim utakmicama podrže naše momke u ostvarivanju jedinog cilja, a to je opstanak u drugoligaškom karavanu.