IGALJANI “PROTUTNJALI” TREŠNJICOM: FK ZETA (GOLUBOVCI) – FK IGALO 1929 0:3 (0:2)

Fudbaleri Igala 1929 savladali su u susretu 30. kola 2.CFL ekipu Zete iz Golubovaca ubjedljivim rezultatom 0:3.

Na izuzetno teškom gostovanju, Igaljani su od samog starta utakmica nametnuli željeni ritam i sa tri efektna pogodka potpuno zasluženo savladali dosta kvalitetnu ekipu Zete iz Golubovaca.

Već u 9.minutu Igaljani dolaze do vođstva. Bio je to “mat” u tri poteza, a korner je izveo Alan Acevedo, na drugu stativu našao se štoper Drago Bumbar koji je dodao loptu prema napadaču Aleksi Marašu koji je efektno realizovao i doveo svoj tim do zaslužene prednosti.

U 29.minutu Igaljani su nakon odlične akcije došli i do drugog pogodka, a svoj prvi pogodak na meču postigao je napadač Andrija Vujičić na maestralnu asistenciju iskusnog Balše Radovića.

U 37.minutu domaćin je mogao da umanji prednost, ali šut Petra Vukčevića brani golman Igala 1929, Danilo Raičević.

U drugom poluvremenu Igaljani su strpljivo i pametno vrijebali svoju šansu, dok je domaćin pokušavao da preko iskusnog Filipa Kalačevića pronađe “rupu” u odbrani koja je danas bila velika enigma za tim Dejana Batrovića.

U 73.minutu domaćin je pokušao da umanji prednost, ali je Filip Kalačević pogodio stativu nakon odlično izvedenog kornera.

Tačku na i postavio je napadač Andrija Vujičić koji je efektnim udarcem glavom “matirao” nemoćnog čuvara domaće ekipe, Aleksandra Karadžića.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda izabranika Petra Gušića koje u narednom 31. kolu očekuje novi izazov, a ovog puta gost na “Solilima” biće ekipa Podgorice.