PODJELA BODOVA NA “SOLILAMA”: FK IGALO 1929 – FK KOM (PODGORICA) 1:1 (0:0)

Fudbaleri Igala 1929 odigrali su neriješeno u derbiju 5. kola 2.CFL protiv ekipe Koma iz Podgorice rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, iako su Igaljani imali i više od igre i stopostotnu priliku preko argentinca Cordobe.

U 54.minutu Igaljani zasluženo dolaze do vođstva, a sjajnu asistenciju Bobana Đorđevića u gol pretvara iskusni Balša Radović koji se nakon ovog kola nalazi na vrhu liste strijelaca 2.CFL sa četiri pogodka.

Samo par minuta kasnije, gosti dolaze do izjednačenja. Jovan Peličić je iskosa sa lijeve strane uputio dobar centaršut, a najviši u skoku bio je Luka Bojić koji donosi svom timu izjednačenje.

Sumnjiva situacija desila se u 70.minutu kada je nakon odlične akcije Igaljana u kaznenom prostoru oboren napadač Boban Đorđević, ali glavni arbitar susreta Manojlo Sekulić okarakterisao je da nije bilo nikakvog kontakta i da se igra nastavi.

Igaljani su u 75.minutu imali još jednu šansu. Sjajno je izveo korner Balša Radović, a udarac glavom iskusnog Mila Đurkovića krajnjim naporom brani gostujući golman, Milisav Vuksanović.

Gosti su imali stopostotnu priliku u 83.minutu, ali je udarac Boška Dujovića odbranio golman Igala 1929, Eldin Bećić.

Sve u svemu, dobra predstava izabranika Ivana Brnovića koje u narednom 6. kolu 2.CFL očekuje novi izazov, a ovoga puta Igaljani će biti gosti ulcinjskom Otrant-Olimpiku.