PODJELA BODOVA NA “SOLILIMA”, DEBITANTSKI NASTUP BOŠKA BOROVNICE KRUNISAN POGODKOM: FK IGALO 1929 – FK PODGORICA 1:1 (0:1)

Fudbaleri Igala 1929 odigrali su neriješeno u susretu 20. kola 2.CFL protiv ekipe Podgorice rezultatom 1:1.

Uprkos teškom terenu, Igaljani su tokom svih 90 minuta bili bolji protivnik i po svemu viđenom i zaslužili više od jednog boda.

U 21.minutu veliku šansu za postizanje pogodka propustio je brzonogi Uroš Vesić na asistenciju Siniše Stanisavića, ali je šutirao pravo u golmana gostiju, Petra Radulovića.

Samo par minuta kasnije, sumnjiva situacija u kaznenom prostoru gostiju kada je oboren Siniša Stanisavić, ali glavni arbitar susreta samo je odmahnuo rukom.

Nakon totalnog posjeda, gosti iz polukontre stižu do prednosti u 42.minutu, a gol je postigao najbolji strijelac lige, Komiya Takeru.

U drugom poluvremenu ulaskom Nihada Balića i Ivana More-a Igaljani su krenuli još ofanzivnije sa namjerom da anuliraju prednost gostiju što je na kraju urodilo plodom.

Gosti su imali izglednu priliku da dođu do pogodka, ali je nespretan bio krilni napadač Andrija Krivokapić.

U 91.minutu Igaljani dolaze do izjednačenja. Čobeljić je odlično centrirao, Stanisavić iskusno dodao prema talentovanom Bošku Borovnici koji je svoj debitanski nastup krunisao efektnim pogodkom u drugi ugao i time “matirao” nemoćnog Petra Radulovića zavrijedivši gromoglasne aplauze velikog broja navijača domaće ekipe.

Sve u svemu, teška i zahtjevna utakmica izabranika Marka Šćepanovića koje u narednom 21. kolu 2.CFL očekuje novi izazov, a ovoga puta Igaljani će gostovati na “Zlatici”, a protivnik je ekipa Koma.