PODJELA BODOVA “POD VRMCEM”: FK BOKELJ (KOTOR) – FK IGALO 1929 1:1 (1:0)

Fudbaleri Igala 1929 odigrali su neriješeno u derbiju 23. kola 2.CFL protiv “lidera” prvenstva, ekipe Bokelja iz Kotora rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu domaćin je bio bolji, diktirao tempo, a u 36.minutu i zasluženo stigao do vođstva preko brzonogog Igora Počeka.

U drugom poluvremenu ulaskom Agustina Cordobe i Ivana More-a Igaljani su preuzeli terensku inicijativu sa namjerom da anuliraju prednost domaćina što je na kraju urodilo plodom.

U 71.minutu veliku šansu za izjednačenje propustio je napadač Siniša Stanisavić, ali njegov udarac završava tik pored lijeve stative Spasojevićevog gola.

Sumnjiva situacija desila se u 80.minutu kada je Stanisavić odlično uposlio brzonogog Uroša Vesića kojeg je u kaznenom prostoru oborio kapiten Lazar Pajović, a glavni arbitar Vasilije Ljumović samo odmahnuo rukom.

Ipak, nakon velike incijative Igaljana, u sudijskoj nadoknadi uspjeli su izabranici Marka Šćepanovića da dođu do zasluženog poravnanja.

Odlično je po desnoj strani prošao “rezervista” Nikola Kosać, dodao pas prema Petru Đurkoviću koji je maestralno pronašao kapitena Marka Ivanovića koji je oboren u kaznenom prostoru na šta glavni arbitar Vasilije Ljumović nije imao dilemu već pokazao na bijelu tačku.

Siguran realizator sa bijele tačke bio je napadač Siniša Stanisavić.

Sve u svemu, teška i zahtjevna utakmica izabranika Marka Šćepanovića koje u narednom vanrednom 24. kolu 2.CFL očekuje novi izazov, a ovoga puta Igaljani će na “Solilima” dočekati ekipu Grblja iz Radanovića.