PORAZ IGALJANA: FK BERANE – FK IGALO 1929 2:1 (1:0)

Fudbaleri Igala 1929 poraženi u susretu 8. kola 2.CFL od ekipe Berana rezultatom 2:1.

Domaćin je poveo u 30.minutu pogodkom Vuka Vulevića koji je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Igala 1929, Eldinom Bećićem izašao kao pobjednik.

U drugom poluvremenu Igaljani su preuzeli terenski inicijativu, a izjednačenje je stiglo u 64.minutu nakon što je u kaznenom prostoru oboren iskusni Mijodrag Koprivica.

Siguran realizator sa bijele tačke bio je napadač Bojan Kopitović.

Igaljani su u 82.minutu mogli da preokrenu rezultat. Korner sa lijeve strane izveo je Mijodrag Koprivica, a šut glavom kapitena Mila Đurkovića završio je tik pored desne stative Akovićevog gola.

U 89.minutu sumnjiva situacija pred golom Igaljana i faul nad napadačem Dejanom Račićem okarakterisan je kao jedanaesterac, a siguran realizator sa bijele tačke bio je nekadašnji igrač Igala 1929, Vojin Jeknić.

Takođe, treba napomenuti da su Igaljani u ovom susretu bili vidno oslabljeni ne igranjem čak pet standardnih fudbalera što zbog kartona i povreda.

Izabranike Ivana Brnovića u narednom 9. kolu 2.CFL očekuje bokeljski derbi, a protivnik Igaljanima biće ekipa Bokelja iz Kotora.

Photo by: Vuk Raičević