PORAZ IGALJANA U DERBIJU KOLA: FK OTRANT-OLIMPIK (ULCINJ) – FK IGALO 1929 2:0 (0:0)

Fudbaleri Igala 1929 poraženi su u derbiju 9. kola 2.CFL od ekipe Otrant-Olimpika iz Ulcinja rezultatom 2:0.

U 19. minutu Ulcinjani su imali sjajnu priliku, a prekid je sjajno izveo napadač Anđelo Rudović, a još bolje intervenisao golman Igala 1929, Šaban Kolić.

U 27.minutu Igaljani su mogli da dođu do vođstva. Marko Stanković je iskoristio kiks lijevog beka Ulcinjana, centrirao, a napadač Andrija Vujičić je previše oklijevao i domaći tim je sačuvao mrežu.

Kvalitetna ekipa Otrant-Olimpika diktirala je ritam utakmice, a u 51.minutu glavni arbitar Nikola Dabanović našem timu nije dosudio jedanaesterac, a prethodno je lopta u ruku pogodila odbrambenog igrača Ulcinjana.

U 74.minutu ekipa Otrant-Olimpika dolazi do vođstva, a strijelac je bio “rezervista” Ayumu Nishimura.

U nadoknadi vremena Ulcinjani postižu i drugi pogodak, a strijelac je bio Filip Kalačević na asistenciju Anđela Rudovića.

Igaljane u narednom vanrednom 10. kolu 2.CFL očekuje novi izazov, a protivnik je ekipa Iskre iz Danilovgrada.