SIGURNA REALIZACIJA GRBIĆA I NOVA TRI BODA IGALJANA: FK IGALO 1929 – OFK GRBALJ (RADANOVIĆI) 1:0 (1:0)

Fudbaleri Igala 1929 savladali su u susretu 29. kola 2.CFL ekipu Grblja iz Radanovića minimalnim rezultatom 1:0.

Pred punim tribinama, Igaljani su u derbi susretu minimalno, ali sasvim zasluženo slavili protiv ekipe Grblja iz Radanovića.

U 21.minutu u kaznenom prostoru gostiju oboren je Agustin Cordoba, a glavni arbitar Nikola Dabanović nije imao dileme i opravdano dosudio kazneni udarac za domaću ekipu.

Siguran realizator sa bijele tačke bio je kapiten Miloš Grbić.

Nova šansa za Igaljane viđena je u 34.minutu kada je iskosa sa lijeve strane odlično centrirao Boško Guzina, a udarac iskusnog Balše Radovića završava tik pored lijeve stative Popovićevog gola.

U 37.minutu nakon odlične akcije Igaljani su mogli da dođu i do drugog pogodka, ali šut Balše Radović krajnjim naporom brani golman gostujuće ekipe Vidoje Popović.

U drugom poluvremenu Igaljani su nastavili u istom ritmu, a već u 53.minutu ostali sa igračem više u polju jer je drugi žuti, odnosno crveni karton opravdano zaradio Petar Vukčević.

U 72.minutu Igaljani su mogli da dođu do drugog pogodka. Odlično je iskusni Balša Radović proigrao brzonogog Boška Guzinu, koji je snažno šutirao, međutim saveznik je bila stativa.

Gosti su u par navrata iz kontranapada imali polušanse preko brzonogog Elom Kođa Nyaveđija, ali odlična odbrana Igaljana bila je na visini zadatka.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda izabranika Petra Gušića koje u narednom 30. kolu očekuje novi izazov, a ovog puta Igaljani će biti gosti Zeti iz Golubovaca.