TRIJUMF IGALJANA U REŽIJI ĐORĐEVIĆA I VUJIČIĆA: FK IGALO 1929 – OFK NIKŠIĆ 3:1 (1:1)

Fudbaleri Igala 1929 u poslednjem 19. kolu 2.CFL za ovaj dio sezone slavili su na svom terenu protiv ekipe Nikšića rezultatom 3:1.

Po veoma teškom terenu izabranici Petra Gušića su odigrali veoma dobro protiv respektabilnog protivnika koji je je u 20.minutu stigla do vođstva, da bi nakon toga Igaljani upalili “motore” i sa tri pogodka u mreži odličnog golmana Mićanovića savladali ekipu Nikšića.

Igaljani su prvi zaprijetili i u 12.minutu propustili izglednu šansu za vođstvo, ali je šut odličnog Andrije Vujičića odbranio golman gostiju, Darko Mićanović.

U 20.minutu nakon ne pažnje u odbrani domaćina gosti dolaze do vođstva, a strijelac je bio Jimbo Steven Miura.

Ipak, u 39.minutu Igaljani dolaze do izjednačujućeg pogodka. Nemanja Petrović je iskosa sa lijeve strane odlično centrirao, iskusni Balša Radović glavom dodao prema Andriji Vujičiću koji je neometan loptu sproveo u mreži.

U drugom poluvremenu Igaljani su podigli nivo igre, a ulaskom “rezerviste” Milovana Ilića i Agustina Cordobe domaćin je odličnu igru krunisao sa još dva pogodka i time na “konto” dodao nova tri boda.

U 75.minutu “rezervista” Milovan Milić odlično je uposlio napadača Bobana Đorđevića koji je sjajno izdriblao gostujućeg golmana i efektno pogodio za vođstvo Igaljana.

U 89.minutu gosti su nakon ne pažnje u odbrani mogli doći do izjednačenja, ali je šut gostujućeg napadača Rista Markovića sjajno odbranio mladi čuvar mreže Igala 1929, Aleksandar Kulinović.

Tačku na utakmicu stavio je odlični Andrija Vujičić koji je na asistenciju “rezerviste” Agustina Cordobe efektnim udarcem savladao golmana gostiju, Darka Mićanovića.

Izabranici Petra Gušića završili su na šestom mjestu drugoligaškog karavana, a sada za igrače i stručni štab predstoji odmor koji će prema svemu sudeći trajati do 20. januara kada će biti i započete pripreme pred nastavak drugog dijela takmičenja.