UPRKOS DOBROJ IGRI IGALJANA MINIMALAC BOKELJA: FK IGALO 1929 – FK BOKELJ (KOTOR) 0:1 (0:0)

Fudbaleri Igala 1929 poraženi su u derbiju 14. kola 2.CFL od “lidera”, ekipe Bokelja iz Kotora minimalnim rezultatom 0:1.

Iako oslabljeni, Igaljani su u velikoj mjeri pokazali dobru igru, ali falilo je sportske sreće u samoj završnici.

S’ druge strane, izabranici Slobodana Draškovića pokušavali su da dođu do kreativnih akcija preko Vilotijevića i Mukovića, ali Igaljani su to osujetili i otklonili opasnost.

U 17.minutu Igaljani su pokušali da dođu do vođstva, ali udarac Agustina Cordobe dobro je odbranio golman gostiju, Stefan Spasojević.

Bilježimo i 31.minut kada je brzonogi Igor Poček stvorio sebi prostor, šutirao, ali lopta odlazi tik pored lijeve stative Krivokapićevog gola.

U 39.minutu sumnjiva situacija iz koje je štoper Velimir Vlahović postigao gol i uz asistenciju Andrije Vujičića koji je bio u prostoru za igru, okarakterisano je kao gol-aut od strane glavnog arbitra Miloša Bešović što je umnogome dovelo do nervoze u taboru Igaljana jer je po svemu sudeći regularan pogodak.

U 65.minutu “lider” prvenstva stiže do vođstva i ispostaviće se konačnog rezultata, a gol je postigao štoper, Balša Ćetković.

Igaljane u narednom 15. kolu 2.CFL očekuje novi izazov, a protivnik će biti ekipa Grblja iz Radanovića.