VAŽNA POBJEDA IGALJANA: FK IGALO 1929 – FK ISKRA (DANILOVGRAD) 3:1 (2:1)

Fudbaleri Igala 1929 savladali su u susretu 10. kola 2.CFL ekipu Iskre iz Danilovgrada rezultatom 3:1.

Pred svojom publikom, Igaljani su u potpunosti zasluženo slavili protiv kvalitetne ekipe Iskre iz Danilovgrada i time upisali važna tri boda.

Već u 8.minutu Igaljani su zasluženo došli do vođstva, a efektan pogodak postigao je brzonogi Milovan Ilić.

Samo par minuta kasnije, Igaljani su mogli do drugog pogodka, ali šut Marka Stankovića završava tik pored lijeve stative Radovićevog gola.

Do drugog pogodka Igaljani su stigli u 17.minutu. Prekid sa lijeve strane izveo je Marko Stanković, a najviši u skoku bio je odlični Velimir Vlahović koji glavom matira nemoćnog golmana gostiju, Nikolu Radovića.

Gostujuća ekipa pokušavala je da kreira igru preko veziste Bogdana Obradovića i uspjela je u 28.minutu da umanji prednost domaćina.

Obradović je poslao upotrebljivu loptu prema iskusnom Ivanu Ivanoviću koji je “provukao” loptu prema napadaču Ognjenu Roloviću koji postiže pogodak.

U drugom poluvremenu gosti su pokušavali da ugroze Igaljane preko “rezervista” Efendića, Mujarića i iskusnog Ivanovića, ali odbrana Igaljana uz talentovanog golmana Šabana Kolića bila je na visini zadatka.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 89.minutu.

Desni bek gostiju, Vasilije Vučinić oborio je u kaznenom prostoru brzonogog Milovana Ilića, a odlični arbitar Nikola Vođević je opravdano dosudio jedanaesterac i crveni karton gostujućem igraču.

Siguran realizator sa bijele tačke bio je “rezervista” Bojan Bigović popularnom “panjenkom”.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda izabranika Sretena Avramovića koje u narednom kolu očekuje novi izazov, a Igaljani će u derbiju kola gostovati ekipi Podgorice.