ČETVRTI UZASTOPNI TRIJUMF IGALJANA: FK IGALO 1929 – FK PODGORICA 1:0 (0:0)

Fudbaleri Igala 1929 savladali su u susretu 31. kola 2.CFL ekipu Podgorice minimalnim rezultatom 1:0.

Odgovornom i kvalitetnom igrom Igaljani su nastavili kontinuitet dobrih igara, a ovog puta na “Solilima” je “pala” ekipa Podgorice.

Već u 11.minutu Igaljani su mogli doći do vođstva, ali nakon odlične akcije Igaljana i izgledne prilike šut Miloša Đurđevića završava preko gola.

Sumnjiva situacija desila se u 27.minutu kada je snažno šutirao Agustin Cordoba, a u kaznenom prostoru lopta u ruku pogađa nekog od igrača iz gostujuće odbrane, ali je glavni arbitar Branko Odalović samo odmahnuo rukom.

U 58.minutu gosti su imali priliku da dođu do pogodka, ali je odličnom intervencijom golman Danilo Raičević zaustavio udarac štopera Janika Dao-a.

Velikom inicijativom i odličnom igrom Igaljani su u 78.minutu zasluženo stigli do vođstva.

Korner sa lijeve strane izveo je argentinac Alan Acevedo, a na pravom mjestu našao se napadač Andrija Vujičić koji je efektnim pogodkom glavom “matirao” nemoćnog golmana gostiju, Petra Radulovića i nastavio seriju datih golova za naš tim.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda izabranika Petra Gušića koje u narednom 32. kolu očekuje novi izazov, a ovog puta Igaljani će biti gosti ekipi Koma iz Podgorice.