GRBIĆ “UTIŠAO” DONJU SUTVARU: OFK GRBALJ (RADANOVIĆI) – FK IGALO 1929 0:1 (0:1)

Fudbaleri Igala 1929 na startu drugog dijela sezone 2.CFL slavili su na gostovanju u Radanovićima protiv ekipe Grblja rezultatom 0:1.

Samo što se krenulo sa centra Igaljani su došli do vođstva.

Korner sa lijeve strane sjajno izveo novajlija, Alan Acevedo, a najviši u skoku bio je iskusni Miloš Grbić koji je “zakucao” loptu glavom u nebranjeni dio Popovićevog gola za veliku radost vjernih navijača Igala 1929 koji su danas u velikom broju bodrili naše momke.

Igaljani su diktirali tempo, nedozvolivši protivniku ni jednu ozbiljniju šansu.

U 31.minutu nova šansa za izabranike Petra Gušića, a odlično dodavanje Grbića umalo da kruniše iskusni Balša Radović.

U drugom poluvremenu ekipa Grblja je pokušavala na sve načine da dođe do izjednačujućeg pogodka.

S’ druge strane, Igaljani su sjajnom postavkom anulirali sve prilaze ka’ golu mladog Aleksandra Kulinovića.

U 67.minutu nekadašnji igrač Igala 1929, Lazar Pajović odlično je izveo prekid sa oko 20-ak metara, ali njegov udarac se od stative odbija u korner.

U 83.minutu Igaljani su mogli da dođu do još jednog pogodka, ali šut brzonogog Boška Guzine brani čuvar mreže domaćina, Vidoje Popović.

U nadoknadi vremena Igaljani su imali još jednu šansu preko jednog od najboljih na današnjem meču, Alekse Maraša, ali njegov šut završava tik pored desne stative Popovićevog gola.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda izabranika Petra Gušića koje u narednom 21.kolu očekuje novi izazov, a ovog puta gost na “Solilima” biće ekipa Zete iz Golubovaca.