“HET-TRIK” DANILA BOŽOVIĆA: FK IGALO 1929 – OFK PETROVAC 5:2 (1:0)

U 5. kolu Kadetske lige Crne Gore grupe B, fudbaleri Igala 1929 zabilježili su ubjedljiv trijumf protiv ekipe Petrovca rezultatom 5:2.

Izuzetna želja i pobjednički mentalitet urodio je plodom, a izabranici Nemanje Ćorovića svojom odličnom igrom su stigli do potpuno zaslužene pobjede.

U 16.minutu Igaljani su stigli do vođstva, a strijelac je bio Vladimir Pavlović.

U 31.minutu velika šansa za ekipu Igala i to preko brzonogog Pavlovića, ali je njegov udarac odbranio golman gostujuće ekipe, Matija Kršić.

U drugom poluvremenu Igaljani su pojačali ritam i sa četiri pogodka u mreži Petrovčana riješili dilemu pobjednika.

U 55.minutu sjajna akcija mladih “matadora” krunisana je efektnim pogodkom napadača Boška Borovnice.

U 63.minutu Igaljani dolaze i do trećeg pogodka, a djelo je “rezerviste” Danila Božovića.

Petrovčani su u 72.minutu umanjili prednost, a strijelac je bio “rezervista” Lazar Adžić.

Igaljani su u samom finišu susreta realizovali dvije šanse, a svoj “het-trik” postiže napadač Danilo Božović, dok su gosti u 87.minutu samo ublažili poraz preko Petra Dragišića.

Izabranici Nemanje Ćorovića u narednom 6. kolu Kadetske lige Crne Gore gostuju ekipi Rudara iz Pljevalja.