PODJELA BODOVA NA “SOLILIMA” I IZBOREN OPSTANAK: FK IGALO 1929 – FK BERANE 1:1 (0:0)

Fudbaleri Igala 1929 odigrali su neriješeno u susretu 35. kola 2.CFL protiv ekipe Berana rezultatom 1:1.

Po svemu viđenom jučerašnji rezultat je realan, a na kraju susreta i jedni i drugi su bili zadovoljni ostvarivanjem svog ciljeva.

Do prve ozbiljnije šanse došli su fudbaleri Igala u 57.minutu, a šut Boška Guzine završio je tik pored desne stative Babovićevog gola.

U 80.minutu ekipa Berana je stigla do vođstva, a sjajan centaršut Marka Vujačića dobro je ispratio Vasilije Osmajlić koji je doveo svoj tim do prednosti.

Igaljani se nisu predavali, a šansu za izjednačenje propustio je Marko Šćepanović u 85.minutu čiji je šut završio tik pored lijeve stative Babovićevog gola.

U 88.minutu nakon odlično izvedene akcije Igaljani su stigli do zasluženog gola, a djelo je “rezerviste” Bojana Kopitovića koji je nakon aistencije Alekse Maraša sjajno reagovao i snažnim udarcem “matirao” nemoćnog golmana gostiju, Filipa Babovića.

Osvojenim bodom Igaljani su ostvarili zacrtani cilj, a to je opstanak u drugoligaškom društvu, a po svemu viđenom u ovoj sezoni izabranici Petra Gušića su zaslužili i više od opstanka.

Sve u svemu, teška i zahtjevna utakmica izabranika Petra Gušića koje u poslednjem 36. kolu 2.CFL očekuje novi izazov, a ovoga puta Igaljani će u derbiju kola biti gosti ekipi Bokelja iz Kotora.