PORAZ IGALJANA: FK INTERNACIONAL (PODGORICA) – FK IGALO 1929 3:2 (1:2)

U dosta zanimljivoj utakmici sa puno šansi fudbaleri Igala 1929 poraženi su od ekipe Internacionala rezultatom 3:2.

Već u 9. minutu izabranici Vladimira Savićevića stigli su do vođstva, a evrogol postigao je Kenan Orahovac.

U nastavku Igaljani su zaigrali bolje, a izjednačenje je stiglo u 14.minutu kada je gol postigao Andrija Vujičić na asistenciju Stefana Vica.

Samo što se krenulo sa centra, Igaljani su režirali potpuni preokret, sjajno je opet nabacio Stefan Vico, a Andrija Vujičić iz dva puta savladao domaćeg golmana, Danila Radoševića.

U 21.minutu Igaljani su mogli i do trećeg pogodka, a brzonogi Stefan Vico je pogodio stativu iz izgledne prilike za postizanje pogodka.

U 39.minutu domaćin je mogao do izjednačenja, a šut napadača Lazara Rakočevića bravuroznom reakcijom brani golman Igala, Aleksandar Kulinović koji je zamijenio povrijeđenog golmana Šabana Kolića pred početak meča.

U drugom poluvremenu Igaljani su morali da naprave tri prinudne izmjene, a domaćin je kroz dobru igru došao do izjednačenja, a potom i do potpunog preokreta.

U 65.minutu domaćin je stigao do izjednačenja, a efektan pogodak postigao je Nikola Ukšanović.

U 68.minutu grešku Igaljana iskoristio je kapiten Đorđe Mujović koji je vodio loptu 30 metara, ponio u desnu stranu, snažno šutirao i doveo svoj tim ponovo do vodstva.

U narednom 14.kolu Igaljani u derbi susretu dočekuju ekipu Bokelja iz Kotora.