PORAZ IGALJANA: FK ISKRA (DANILOVGRAD) – FK IGALO 1929 2:1 (1:1)

U okviru 19. kola 2.CFL fudbaleri Igala 1929 poraženi su na gostovanju u Danilovgradu od ekipe Iskre rezultatom 2:1.

Po izuzetno teškom terenu i velikim vremenskim neprilikama Igaljani nisu uspjeli da ostvare zacrtani cilj uprkos dobroj igri tokom čitavog dijela meča.

U 10. minutu ekipa Iskre dolazi do vođstva, a gol postiže napadač Ognjen Rolović.

Par minuta nakon toga, Igaljani su imali šansu da stignu do izjednačenja preko Andrije Vujičića čiji udarac brani čuvar mreže domaćina, Nikola Radović.

Ipak, nakon dobre akcije preko brzonogog Stefana Vica, Igaljani u 23. minutu dolaze do izjednačenja, a gol je postigao vezista Miloš Đurđević.

U 37. minutu Igaljani nakon dobre akcije umalo da dođu to potpunog preokreta, a nakon dobrog centaršuta Stefana Dajevića, štoper domaćih Aleksa Karadžić umalo postiže autogol.

U drugom poluvremenu i jedna i druga ekipa nije mogla da stvori kreaciju jer je teren bio izuzetno težak za igru.

U 65. minutu ekipa Iskre mogla je da dođe do novog vođstva, ali udarac iskusnog Ivana Ivanovića bravuroznom intervencijom brani povratnik u redovima Igala 1929, Miloš Padrov.

Nova šansa za domaću ekipu viđena je u 73. minutu, a snažan udarac veziste Danila Markovića ponovo brani rezervni golman Igala 1929, Miloš Padrov koji je na poluvremenu zamijenio povrijeđenog Stefana Krivokapića.

U 81. minutu Igaljani su mogli da dođu do preokreta, a nakon centaršuta Stefana Vica, Andrija Vujičić umalo da savlada golmana domaćih, Nikolu Radovića.

U nadoknadi vremena ekipa Iskre je došla do pobjedonosnog pogodka, a gol odluke postigao je dvostruki strijelac, iskusni Ognjen Rolović.

U narednom 20. kolu koje je na programu 2. marta naredne godine Igaljani na svom terenu dočekuju ekipu Podgorice.