REZULTATI OMLADINSKE ŠKOLE: SEDMA UZASTOPNA POBJEDA PIONIRA, UBJEDLJIV TRIJUMF PETLIĆA, PORAZ KADETA

Selekcije fudbalskog kluba Igalo 1929 nastavljaju pobjednički niz u okviru liga udruženja klubova Jug.

S’ druge strane, uprkos dobroj igri, kadeti su doživjeli poraz na gostovanju u Podgorici.

*** KADETI ***

Izabranici Nemanje Ćorovića uprkos porazu pružili su dobru partiju na “DG Areni” protiv ekipe Adrije.

Od samog početka susreta, Igaljani su diktirali tempo, a već u 2. minutu su i stigli do vođstva preko napadača Danila Božovića.

Formalni domaćin je u 11. minutu izjednačio preko kapitena, Uroša Đakovića.

Konačan rezultat utakmice postavio je Luka Jovanović u 45. minutu i tako svom timu donio pobjedu.

*** PIONIRI ***

U okviru 10. kola lige udruženja klubova Jug, “lider” prvenstva, ekipa Igala 1929 savladala je na kao gost, ekipu Balkana iz Bara ubjedljivim rezultatom 14:0.

Mladi “matadori” koji iz utakmice u utakmicu sve više pokazuju izvanrednu igru, dokazali su je na gostovanju u Baru gdje su bili neumoljivi i sa čak 14 pogodaka ostvarili sedmu uzastopnu pobjedu u prvenstvu i time sačuvali lidersku poziciju.

Izvanrednom postavkom trenerskog dvojca Grbić-Đurković od samog starta nametnuli su željeni ritam, diktirali tempo i ostvarili zacrtani cilj, a to je pobjeda.

Ređale su se šanse kao na traci, a golove za naš tim postigli su Andrej Oroščanin, Blagoje Uzunovski, Vuk Marković, Balša Pešić, Ljubomir Radulović, dok su dvostruki strijelci bili Branko Krivokapić, Petar Petrović, Vuk Pavićević, a svoj het-trik upisao je Matija Bjeletić.

*** PETLIĆI ***

U 10. kolu lige udruženja klubova Jug izabranici Mihaila Vujačića i Mijodraga Koprivice savladali su na “Solilima” ekipu Otrant-Olimpika ubjedljivim rezultatom 6:2.

Dobra taktika trenerskog dvojca urodila je plodom, pa su naši najmlađi stvorili sijaset šansi, a golove za naš tim postigli su Vojo Petrović, Luka Padrov, Matija Pavićević, Stojan Mojić, dok je dvostruki strijelac bio Mirko Daković.