VAŽAN TRIJUMF IGALJANA: OFK MLADOST (DONJA GORICA) – FK IGALO 1929 0:3 (0:3)

Fudbaleri Igala 1929 u 16.kolu 2.CFL slavili su na gostovanju protiv trećeplasirane Mladosti iz Donje Gorice ubjedljivim rezultatom – 0:3.

Odigrali su izabranici Petra Gušića za čistu desetku. Čvrsto i odgovorno u defanzivi, maštovito u veznom redu i lepršavo i efikasno u napadu pokazavši “čas fudbala” na prelijepom kompleksu “DG Arena”.

Iako ne igranjem standardnih prvotimaca Petrovića i Đorđevića koji nisu imali pravo ovo kolo zbog parnih kartona, Igaljani su od samog starta nametnuli željeni ritam i u potpunosti nadigrali ekipu Mladosti.

Već u 21.minutu Igaljani dolaze do zasluženog vođstva, a sjajnu asistenciju brzonogog Milovana Ilića na najbolji način kruniše napadač Bojan Kopitović.

U 28.minutu domaćin je umalo došao do izjednačenja. Chris Marlon Ondong-Mba je prošao po lijevoj strani, centrirao, a iskusni Miloš Grbić u poslednjem momentu otklanja opasnost ispred napadača Luke Drmača.

U 31.minutu Igaljani dolaze do novog pogodka. Milovan Ilić je odlično probio po desnoj strani, lako “prevario” lijevog beka Danila Bracanovića, snažno šutirao, na šta je golman domaćih iskusni Ljubomir Đurović paradom uljepšao remek-djelo danas odličnog Milovana Ilića.

Samo što se krenulo sa centra Igaljani dolaze i do novog pogodka, a tačku na i stavio je maestralni Miloš Perović koji je iskosa sa lijeve strane snažnim udarcem u suprotan ugao “matirao” nemoćnog golmana domaćih, Ljubomira Đurovića.

U drugom poluvremenu Igaljani su strpljivo i pametno čuvali rezultatsku prednost i zasluženo osvojili tri važna boda pred nastavak drugoligaškog karavana.

U 51.minutu domaćin je mogao do pogodka, a odličan šut glavom iskusnog Siniše Stanisavića i bravurozna intervencija mladog čuvara mreže Igaljana, Aleksandra Kulinovića koji je od 40.minuta zamijenio povrijeđenog Eldina Bećića je samo plod sjajne igre naših momaka na današnjem susretu.

U 70.minutu Igaljani su mogli i do četvrtog pogodka. Ponovo je na sceni bio odlični Milovan Ilić koji je nanizao nekoliko protivničkih igrača, sjajno centrirao, a Kopitovićev šut prema našim procjenama završio je u mreži domaćih, ali ne i za glavnog arbitra susreta Vasilija Ljumovića gdje je nakon smušenosti u kaznenom prostoru lopta završila u korner.

U 80.minutu nova šansa za Igaljane, a u prilici za postizanje novog pogodka bio je Miloš Perović čiji je šut iskosa sa lijeve strane sjajnom paradom odbranio iskusni Ljubomir Đurović.

U 83.minutu Igaljani su imali novu priliku, a sjajan centaršut Ilića umalo da kruniše odlični Bojan Kopitović.

Izabranike Petra Gušića u narednom 15.kolu koje je zbog padavina odloženo za 16.novembar očekuje novi izazov, a ovog puta gost na “Solilima” biće ekipa Otrant-Olimpika iz Ulcinja.