46. “MIMOZA KUP”: FK IGALO 1929 – FK ZLATIBOR 3:0 (1:0)

U završnoj utakmici grupe “A”, fudbaleri Igala 1929 zasluženo su savladali ekipu Zlatibora ubjedljivim rezultatom 3:0.

Kvalitetnom igrom od samog starta meča izabranici Sretena Avramovića su došli do važne pobjede i time obezbjedili polufinalni susret koji će se odigrati za dva dana.

U 34. minutu Igaljani su došli do prednosti, a upornost brzonogog Petra Đurkovića se isplatila koji je do kraja pratio akciju i efektnim pogodkom “matirao” čuvara mreže gostiju.

Imali su i gosti u par navrata situaciju da stignu do pogodka preko iskusnog napadača Luke Jovanića, ali na pravom mjestu bio je standardni čuvar mreže Igala 1929, Šaban Kolić.

U drugom poluvremenu Igaljani su krenuli ofanzivno ulaskom Siniše Stanisavića i Jovana Popovića.

Sjajna akcija Igaljana isplatila se u 61.minutu, kada je talentovani Boško Borovnica dodao pas prema Jovanu Popoviću koji je sjajno pronašao napadača Igala 1929, Sinišu Stanisavića koji je povećao prednost Igaljana.

U 83.minutu nova akcija Igaljana ovog puta je sjajno centrirao brzonogi Stefan Dajević, a sjajni Boško Dujović efektno pogodio za konačnih FK Igalo 1929 – FK Zlatibor 3:0.

Iz grupe “A” polufinalne susrete obezbjedili su fudbalski klub Igalo 1929 i fudbalski klub Berane, dok je na trećem mjestu fudbalski klub Zlatibor.