OTVOREN 46. MEĐUNARODNI FUDBALSKI TURNIR “MIMOZA KUP”, IGALO 1929 I BERANE PODIJELILI BODOVE

Nakon ceremonije otvaranja rekonstruisanog pomoćnog terena, ujedno je otvoren i 46. Međunarodni fudbalski turnir “Mimoza Kup” gdje je učešće uzelo 6 ekipa uz domaćina, Fudbalskog kluba Igalo 1929.

Fudbaleri Igala 1929 i Berana odigrali su dosta zanimljiv meč, a na kraju je meč završen rezultatom 1:1.

Početni udarac na novom rekonstruisanom terenu izveo je g-din Đorđe Arnaut, Savjetnik za sport u Opštini Herceg Novi.

Dosta dopadljiv fudbal viđen je danas na pomoćnom stadionu “Solila” u Igalu, a po svemu prikazanom Igaljani su bili bolji rival protiv kvalitetne ekipe Berana.

U prvom poluvremenu Igaljani su koristili greške gostiju i stvorili veliki broj šansi, a penal u 41. minutu nije iskoristio novajlija Boško Dujović koji je snažno šutirao, a iskusni čuvar mreže gostiju, Zoran Aković bravurozno reagovao i odbranio jedanaesterac.

Aković je bio na visini zadataka i par minuta prije kraja prvog poluvremena kada je talentovanom napadaču Igala 1929, Bošku Borovnici odbranio stopostosnu šansu za pogodak.

U drugom poluvremenu izabranici Sretena Avramovića krenuli su ofanzivnije baš kao i gosti, ali nije se stvorila izglednija prilika sve do 63.minuta kada je novajlija Siniša Stanisavić maestralno reagovao na dodavanje Borisa Žujovića i efektno savladao rezervnog čuvara gostiju, Filipa Babovića.

U 78. minutu gosti stižu do poravnanja, a na sjajno izveden korner Vasilija Martinovića najbolje se snašao jedan od ponajboljih u dresu Berana, Matheus.

Termin odigravanja druge utakmice 46. Međunarodnog fudbalskog turnira “Mimoza Kup” između tivatskog Arsenala i Leotara iz Trebinja zakazan je za sjutra sa početkom u 12 časova.