FUDBALSKI KLUB BERANE POBJEDNIK 46. MEĐUNARODNOG FUDBALSKOG TURNIRA “MIMOZA KUP”

U zanimljivoj finalnoj utakmici 46. Međunarodnog fudbalskog turnira “Mimoza Kup” fudbaleri Berana savladali su ekipu Leotara iz Trebinja nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 4:3, dok je u regularnom susretu meč završen rezultatom 2:2.

Formalnog domaćina u vođstvo je doveo sjajni Kuč u 13.minutu, dok je samo par minuta kasnije izjednačio kapiten Leotara, Đurić.

U 32.minutu sjajnu akciju Beranaca krunisao je Magdelinić dok je u 41.minutu izjednačio brzonogi Stiven.

U penal ruletu bolja je bila ekipa Berana, a junak susreta koji je ujedno proglašen i za najboljeg golmana turnira je Filip Babović.

Na svečanom zatvaranju turnira prisutne je pozdravio član UO Fudbalskog kluba Igalo 1929, g-din Vido Spaić zajedno sa sportskim direktorom, g-dinom Neđeljkom Markovićem koji su se svim akterima turnira, zahvalili na učešću i poželjeli im što bolji rezultat u drugom dijelu takmičarskog dijela.

Posebna zahvalnost upućena je Opštini Herceg Novi kao i Fudbalskom Savezu Crne Gore na velikoj pomoći u organizaciji ove divne manifestacije koja traje od 1973.godine.

Za najboljeg strijelca turnira proglašen je Siniša Stanisavić, dok je za najboljeg igrača turnira proglašen Ivan Mićunović, obojica članovi fudbalskog kluba Igalo 1929.

Zahvalnice ekipama koje su učestvovale na ovogodišnjem turniru uručene su fudbalskom klubu Leotar iz Trebinja, fudbalskom klubu Berane, fudbalskom klubu Zlatibor, fudbalskom klubu Internacional iz Podgorice i fudbalskom klubu Arsenal iz Tivta.